Transparentní účet na opravu varhan
80002021 / 2010
IBAN:  CZ96 2010 0000 0000 8000 2021
BIC/SWIFT:  FIOBCZPPXXX

csbgenfrderu

Lednová setkání 2023

V neděli 22.1. v 9:30 hodin sloužíme bohoslužbu a při ní bude pronesena modlitba, která uzavírá tento informační přehled. Poslal nám ji bývalý předseda rady starších br. Petr Hladík. 
V úterý 24.1. v 18 hodin se setkáme na ekumenické bohoslužbě spolu s farníky od Panny Marie před Týnem, ale i mnohými dalšími. Těšíme se i na vás. Tento večer odpadá meditace a biblická hodina. 
V neděli 29.1. budou ranní a večerní bohoslužby. Při té večerní v 19 hodin nám poslouží Mgr. Filip Sedlák, duchovní z Husova sboru na Vinohradech a spirituál bohoslovců.
V pondělí 30.1. v 19 hodin u Panny Marie Sněžné ukončí duchovní různých církví z Prahy 1 a 2 týden modliteb za sjednocení křesťanů. Bývá prostor po bohoslužbě na společné popovídání.
 
Modlitba.
Pane Ježíši Kriste,

Ty jsi nazýván Král králů a Pán pánů. Ty jsi jediný spolehlivý uchazeč o naše srdce, Tobě jedinému můžeme stoprocentně věřit a tak málo lidí v naší zemi tak činí.

Lež je totiž všudypřítomný a nejzávažnější hřích. Každý, kdo krade, smilní, vraždí, se bez lži neobejde. Lež dokáže celé národy zavést do zkázy. Nikdy jsem si nemyslel, že v 21. století bude tak těžké hledat pravdu. Jako by ten Zlý chtěl, abychom zcela rezignovali na hledání pravdy ve světě. A proto nás, Pane, povzbuzuj, abychom každého člověka a tím spíše kandidáta na reprezentaci naší milované vlasti, hodnotili zejména z hlediska, zda lže, či nikoliv. Nehleďme na to, zda nám slibuje, že budeme mít v peněžence víc, nebo míň, protože tomu, kdo lže, se to věřit stejně nedá.

Naše vlast potřebuje takového kandidáta, který v co největší míře ctí stejné hodnoty jako my.

Dej, abychom nesešli z této cesty. Jinak bychom nebyli solí země, natož světlem světa.

O to prosme, Hospodina.

Ing. Petr Hladík

Právě přítomno: 98 hostů a žádný člen