csbgenfrdeitrues

Dopis biskupů CČSH ke sčítání obyvatel v roce 2021

C  í  r  k  e  v    č  e  s  k  o  s  l  o  v  e  n  s  k  á    h  u  s  i  t  s  k  á

 

Dopis biskupů CČSH ke sčítání obyvatel v roce 2021

Vážené sestry a bratři, milí přátelé,

zdravíme Vás a oslovujeme jako biskupové Církve československé husitské. Přijměte od nás v tomto čase před velikonočními svátky slova povzbuzení a přání dobra a pokoje. V současné situaci epidemie všichni především neseme starosti a obavy o zdraví a životy své i svých blízkých. Doléhají na nás i další těžkosti této složité doby, ale jako věřící lidé nezapomínáme na zaslibovanou naději, vycházející z biblického poselství o milosrdném Bohu, který své věrné a tento svět neopouští.

Přejeme Vám, abyste přes všechny nejistoty světa vnímali toto ujištění víry. A pokud považujete naši církev za svůj duchovní domov, popř. máte důvody, proč se k ní přihlásit, pak zapište do příslušného dotazníku při sčítání její plný název:

                       CÍRKEV ČESKOSLOVENSKÁ HUSITSKÁ

Jsme CÍRKVÍ, pro kterou je hlavní autoritou Ježíš Kristus.
Hlásíme se k Janu Husovi a české reformaci, proto se označujeme jako HUSITSKÁ.
Církev vznikla v podmínkách novodobého demokratického a svobodného státu Československa v roce 1920, a proto je její název ČESKOSLOVENSKÁ.

Jsme sice dva samostatné národy a státy, přesto si ceníme vzájemnosti Čechů a Slováků. Členy naší církve jsou přirozeně i lidé dalších národností.

Usilujeme žít podle Ježíšova učení lásky, hledáme a zastáváme hodnoty pravdivosti a snášenli- vosti. Vyprošujeme našim domovinám, všem lidem a celému stvoření pokoj a požehnání!

 

S bratrským pozdravem

 

David Tonzar, biskup pražský

Pavel Pechanec, biskup královéhradecký

Filip Štojdl, biskup plzeňský Juraj Dovala, biskup brněnský Tomáš Chytil, biskup olomoucký Jan Hradil, biskup bratislavský

Tomáš Butta, patriarcha-správce církve

 

 

V postním čase L.P. 2021

 

www.ccsh.cz      www.aktualne.ccsh.cz

Právě přítomno: 70 hostů a žádný člen