csbgenfrdeitrues

Setkání spolku přátel kostela

Milí a vážení přátelé a příznivci kostela sv. Václava na Zderaze, přijměte pozvání na další setkání našeho spolku přátel kostela.

Chceme se projít se zasvěceným doprovodem JUDr. Miroslava Houšky po Olšanských hřbitovech, s informacemi, ale též s pietou - modlitbou a zapálením svíček.

   Procházka bude v neděli 20. prosince 2020, začátek ve 14.00. Místem setkání bude vchod na Olšanské hřbitovy, který je u metra Flora, vedle tramvajové zastávky Flora (viz plánek).  Procházku začneme u hrobu Josefa Baráka, spoluzakladatele Sokola.

   Zastavíme se u hrobů významných českých národních osobností, o kterých má Dr. Houška značný historický přehled, jako například u hrobů Karla Havlíčka Borovského, Josefa Jungmanna, Jána Kollára, Josefa Lady atd. atd. Zároveň se zaměříme na hroby spojené s Církví československou husitskou a speciálně s kostelem sv. Václava na Zderaze, kupříkladu hrob Františka Josefa Řezáče, Eduarda Neumanna, Václava Jansy, Ladislava Čapka … podíváme se ovšem i na hroby jiné, které není možné minout jako hrob Jaroslava Ježka. Budeme se zajímat také o náhrobky od významných a pro nás speciálně zajímavých umělců jako je František Bílek či Josef Drahoňovský.

   Doba trvání prohlídky bude zhruba 90 minut.

   Pokud máte o tuto akci zájem, bude milé, když se předem ohlásíte. Je dobré mít představu, kolik nás bude. Pokud se nestihnete přihlásit, přijďte rovněž.
Přijměte přiložený Adventní a vánoční slovo z náboženské obce Církve československé husitské v Praze 2 – Novém Městě a informace o bohoslužbách v kostele sv. Václava na Zderaze v době vánoc.
V příloze naleznete rovněž plánek Olšanských hřbitovů s vyznačeným místem setkání.

Za spolek i za sebe přeji světlé myšlenky uprostřed temných dnů,  

Tomáš Novák

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

776478488

Právě přítomno: 50 hostů a žádný člen