csbgenfrdeitrues

Moji milí, přátelé .....

Moji milí, přátelé,

   podruhé v této postní době vás oslovuji písemnou formou. Posílám vám vřelé pozdravení a věřím, že zůstáváte zdraví, přiměřeně klidní a trpěliví zvládnout tuto výjimečnou situaci. Když mne postihnou nějaké chmury, strach nebo beznaděj, pomyslím na všechny, které z domovů vyhnala válka a musejí žít ve sběrných táborech. A někteří dlouhá léta a vyhlídka na změnu žádná nebo mizerná ...

   Je skvělé, že jsme jako národ docela disciplinovaní a projevujeme solidaritu. Věřím, že patříte mezi ty, kdo ji  projevují také a jste  dostatečně vděčni, pokud jste jejími příjemci. Také věřím, že lék na tento druh viru se snad brzy najde, vždyť do jeho hledání se zapojil celý svět.

   Vzpomněla jsem si na to, jak v létě dezinfikuji pitnou vodu. Ponořím do konvice s vodou stříbrnou lžíci, kterou mám po babičce a vytahuji ji až na podzim, kdy už tolik nepotřebujeme pít.  Stříbro je kouzelník. A každá očista těla je dobrá, byť by byla sebedrobnější. A ládujeme se s rodinou vitamíny.

   Dnes vám posílám kázání zesnulého  patriarchy br. Josefa Špaka. Tento vzácný skromný muž a horlivý Boží svědek je svými myšlenkami s námi.

   V  závěru homílie – změněným písmem – přidávám svědectví o ženě, která mne velmi obohatila, přesto, že jsem to byla já, která měla za úkol povzbuzovat ji v nelehkém údělu.

   Přikládám  také pastýřský list bratra patriarchy. Prosím, pošlete texty přátelům, kteří hledají posilu v Božím slově.  Otevírejte často žalm 91.

  Ať vás při čtení homilie i těchto řádek provází Boží láska a Duch vám dává jiskru i energii do všech příštích dnů.

Vám zdar a virům zmar!

Vaše sestra v Kristu

Ema

 

Právě přítomno: 160 hostů a žádný člen