csbgenfrdeitrues

Spolek přátel kostela sv. Václava na Zderaze

 

Spolek přátel kostela sv. Václava na Zderaze

Spolek přátel kostela sv. Václava na Zderaze Vás, přátele a zájemce, zve na další setkání. Bude se opět týkat Františka Bílka, umělce, který pro kostel sv. Václava na Zd. vytvořil v presbytáři dominující kříž s Kristem, stůl Páně (oltář) s postavami z českých dějin, oltářní svícny a návrh kostelních lavic. Znalci by připomněli, že také Kristův hrob, který byl později zřejmě kvůli vybudování vnitřního kolumbária odstraněn.

Bílek je známý svou všestrannou kreativitou, ve které si pohrával i se samotným typem písma, které používal na svých sochách i ve svých knihách.

Každé umění říká něco o svém autorovi, zrovna tak i písmo.

Proto nás zaujala možnost zeptat se na Bílkovo písmo odborných grafologů, kteří se ovšem běžně zabývají spíše písmem všedně používaným v rukopisných textech. Rukopis jsme získali, shodou okolností pozoruhodný historicky, neboť je to dopis nikomu jinému než dr. Karlu Farskému, zakladatele Církve československé (husitské).

 

Do grafologického rozboru Bílkova textu nás zasvětí:

 

Jan Vojíř, zakládající člen a ředitel Institutu psychologie písma a Světla Francová, zakládající členka České grafologické komory a Institutu psychologie písma.

 

Můžete-li, přijďte na toto naše další setkání do sakristie kostela sv. Václava na Zderaze 27.11.2018 v 18.30 hod.

 

Přihlásit se nemusíte, nicméně připomínáme náš kontakt:

 

Spolek přátel kostela sv. Václava na Zderaze, Resslova 300/6, 120 00 Praha 2, tel. 776 478 488 (Mgr. Tomáš Novák, Th.D.), 602 694 059 (Mgr. E. Blažková), e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

Právě přítomno: 123 hostů a žádný člen